Valentine’s Treasure Hunt

Dzięki coraz bardziej rozwiniętej blogosferze edukacyjnej nauczyciele mają na bieżąco kotakt z dużą ilością trendów i nowinek technologicznych. Hitem ostatniego roku są QR kody, które w mgnieniu oka przenoszą ucznia na dowolną stronę internetową, do dowolnej aplikacji lub wcześniej przygotowanych informacji tekstowych. Dziwaczne “znaczki” przykuwają nie tylko uwagę uczniów, ale też dorosłych. Kiedy w zeszłym roku po raz pierwszy wywiesiłam kody na szkolnych ścianach, były one zupełną nowością i niemałym zaskoczeniem.

Prócz zastosowania w grach, czy ćwiczeniach idywidualnych, kody QR dokonale sprawdzają się w questach. W roku szkolnym 2015/2016, uczniowie klas 4-6 zmierzyli się z polowaniem na kody w kształcie walentynkowych serduszek. Należało wykazać się nie tylko dobrą znajomością topografii szkoły, ale też języka angielskiego. Pod każdym kodem ukryte było inne walentynkowe zadanie do wykonania. Sprawdźcie poniżej.

valentines

Do odczytania kodów wystarczy jeden z wielu czytników, który można za darmo pobrać na tablet lub komórkę.

Tworzenie kodów również nie przysparza większych problemów technicznych. Można wykorzystać w tym celu jeden z równie licznych darmowych generatorów online (np. qr-online.pl, unitag.io) lub tworzyć kody w Dokumentach Google przy użyciu dodatku Koodid Barcodes.

Idąc za ciosem, w tym roku mam w planach nowe walentynkowe wyzwanie “Love QRoke” – relacja już wkrótce.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s