Love QRoke

Od grudnia w mojej szkole obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych podczas przerw. Niektórym uczniom trudno przywyknąć do nowej rzeczywistości, inni z łatwością znajdują alternatywy dla gier komórkowych. Organizacja długich przerw w sposób przyjazny uczniom stanowi w tym roku nie lada wyzwanie. Moja propozycja na przyszły tydzień to walentynkowe karaoke. Z pewnością przyciągnie tych, którzy mają słabość do muzyki, ale też tych, którzy spragnieni są kontaktu z komórką i tabletem podczas przerwy. “Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi.” Chodzi o to, żeby spędzić wspólnie czas, a przy okazji przemycić trochę języka angielskiego. Głośne śpiewanie i czytanie w języku obcym ma przecież wiele zalet.

Na czym polega Love QRoke? Uczniowie losować będę piosenki o miłości i przyjaźni zakodowane w postaci QR. Żeby zaśpiewać piosenkę indywidualnie lub grupowo  skorzystać będzie można ze szkolnego tableta lub własnej komórki. Dodatkowo, zainteresowani uczniowie będą mogli w ciągu całego tygodnia gromadzić na korkowej tablicy swoje propozycje piosenek. Jeśli wyjdą z inicjatywą, karaoke można będzie powtarzać cyklicznie.

Piosenki zakodowane są w dwóch wersjach: orginalna oraz tekstowa.

Zachęcam do śpiewania już dziś! 🙂

Pełną listę kodów zamieszczę w poniedziałek. Jeśli macie swoje ulubione piosenki o walentynkowej tematyce, które śwpiewacie sami lub z uczniami, zapiszcie tytuł i artystę w komentarzu. Chętnie dodam kody z waszymi piosenkami do walentynkowej “setlisty”.

[Pełna lista piosenek do pobrania TUTAJ: love-qroke-set]

One thought on “Love QRoke

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s