Speed Cups

Idąc za ciosem, dzielę się kolejnym pomysłem na utrwalanie części mowy. Tym razem moją inspiracją była gra Speed Cups, o której przypomniała mi Małgorzata Gorzyńska, ambitna i bardzo pomysłowa nauczycielka języka polskiego. Na jednej z przerw zademonstrowała mi kubki, które przygotowała dla swoich uczniów. Gosia własnoręcznie okleiła kilkadziesiąt plastikowych kubeczków, co szczerze podziwiam. Oryginalna gra polega na jak najszybszym ułożeniu zestawu 5 kolorowych kubków według schematu podanego na wylosowanej karcie. W grze liczy się spostrzegawczość i zręczność.

Znalezione obrazy dla zapytania speed cups

Ja postanowiłam przygotować na angielski kubki wielokrotnego użytku. Za pierwszym razem użyliśmy z uczniami samoprzylepnych karteczek, na których sami zapisywali wymyślone przez siebie słówka (1 czasownik, 1 przysłówek, 1 rzeczownik, 1 przymiotnik). Przed przystąpieniem do zabawy, sprawdziliśmy wspólnie wszystkie zestawy, żeby nie było żadnych pomyłek. Następnie kubki poszły w ruch. Po każdej kolejce zestawy przesuwały się o jedną osobę w prawo. W ten sposób udało nam się zagrać pięć kolejek, za każdym razem używając innego zestawu słówek.

speedcups

Samoprzylepne karteczki nie są niestety najlepszym rozwiązaniem. Po kilku kolejkach, w ferworze walki z czasem, karteczki zaczęły odpadać i fruwać po stole. Wpadłam więc na pomysł żeby okleić kubki samoprzylepnymi rzepami. To samo zrobiłam z zestawem słówek. Można w ten sposób stworzyć kombinacje nie tylko dla mniejszych grup, ale nawet całej klasy.

17362362_10154915220148564_6321864550892196926_n

SPEED CUPS [POBIERZ TUTAJ]:

speed-cups_paski

speed cups – paski_pl

speed-cups_color

speed-cups_bw

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s