Kariera Teamera

Początek kwietnia w Poznaniu to doskonały czas na rozwinięcie swoich kompetencji międzykulturowych oraz trenerskich, szczególnie w kontekście pracy z młodzieżowymi grupami międzynarodowymi. Planujecie wymianę uczniowską, chcecie udoskonalić umiejętność pracy z grupą, szukacie inspiracji na ciekawe animacje językowe na lekcji? Wyjeżdżacie na studia lub dopiero rozpoczynacie karierę nauczyciela?

W ramach Tygodnia Międzykulturowego (01.04-07.04), imprezy już cyklicznej, czeka na Was w stolicy Wielkopolski seria darmowych warsztatów i szkoleń o tematyce międzykulturowej. Jeśli odpowiedzieliście choć na jedno z postawionych przeze mnie wyżej pytań “TAK”, warto przemyśleć, czy nie zainwestować swojego czasu w jedno z proponowanych na początku kwietnia wydarzeń. Jest to świetna okazja żeby zapoznać się z dobrymi praktykami i porozmawiać z doświadczonymi trenerami z zakresu edukacji międzykulurowej.

W tegorocznej ofercie Szkoleń Otwartości Kulturowej znajdziecie warsztat pt. “Współpraca międzynarodowa w edukacji formalnej i pozaformalnej”, który poprowadzę z Małgorzatą Bobrowską, koordynatorką projektów międzynarodowych w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Mikuszewo. Podzielimy się z uczestnikami naszymi najlepszymi praktykami i doświadczeniami z wymian międzynarodowych różnego typu.

Zapisy na szkolenia: <TUTAJ>

03.04-09.04.2017

Tydzień Międzykulturowy

tm-plakat

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w kontekście budowania kompetencji teamerskich w nadchodzącym miesiącu? Nie może was zabraknąć na “Warsztatach międzykulturowych” organizowanych przez Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej UAM.  Podczas dwóch spotkań 01.04 oraz 02.04 otrzymacie w pigułce wiedzę z zakresu edukacji międzykulturowej oraz praktyczne wskazówki do pracy z młodzieżą szkolną. To właśnie od tych warsztatów rozpoczęła się moja przygoda z edukacjią międzykulturową. Polecam więc z czystym sumieniem.

01.04-02.04.2017

Warsztaty Międzykulturowe

Knem

Jeśli po warsztatach międzykulturowych poczujecie niedosyt, to pod koniec sierpnia czeka na was “Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie grupy młodzieżowe” w MDSM Mikuszewo. Koszt tygodniowego pobytu w pałacu z pełnym wyżywieniem i pakietem zajęć to ok. 300 zł. Choć z wykształcenia jestem anglistką i na co dzień nie pracuje w kontekście polsko-niemieckim, to i tak uważam  to szkolenie za szczególnie przydatne w swojej pracy. Wiedza jaką posiadają trenerki i bogactwo pomysłów na animacje językowe (do wykorzystania również w roku szkolnym) powala na kolana. Do tego samo Mikuszewo jest niezwykle urokliwym miejscem. Cisza i spokój sprzyja refleksji, ale też generowaniu nowych projektów. Zaskoczyć może fakt, że do udziału w szkoleniu nie jest konieczna znajomość języka niemieckiego.  Podczas warsztatów dla dorosłych i dzieci zawsze znajduje się pośrednik językowy. Dużym atutem jest również możliwość podjęcia współpracy oraz prowadzenia warsztatów w Mikuszewie po ukończeniu szkolenia.

 mikuszewo

2 thoughts on “Kariera Teamera

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s