Europejski Dzień Języków

Już jutro obchodzić będziemy Europejski Dzień Języków. Ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. święto ma promować pluralizm kulturowy i zachęcić mieszkańców starego kontynentu do nauki języków obcych.

W zeszłym roku, razem z Sylwią z Eduhibou, rozpoczęłyśmy tradycję świętowania tego dnia i w naszej szkole. Z tej okazji przez cały tydzień uczniowie bawili się razem z nami na przerwach i lekcjach… Na korytarzach pojawiły się tablice edukacyjne, a na boisku szkolnym zorganizowałyśmy tańce. Nie zabrakło też moich ulubionych kodów QR z linkami do stronek edukacyjnych w języku angielskim i niemieckim.

 

dzienjezykowobcych
Źródło: Galeria SP2 w Luboniu

W tym roku w organizację obchodów zaangażowało się jeszcze więcej nauczycieli. W programie będą ciekawostki i łamańce językowe, gadająca ściana, kolorowanki, a na przerwach również uczniowskie sondy. Uczniów ucieszy też z pewnością możliwość wyciągnięcia na przerwie telefonów komórkowych. Przygotowałam dla nich do rozpoznania 18 frazeologizmów i wyrażeń, żeby sprawdzić co znaczą wystarczy zeskanować kod.

francuski piesek

Frazeologizmy i wyrażenia z tłumaczeniem QR

 

One thought on “Europejski Dzień Języków

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s