Christmas Carol Bingo

Zmagając się z przedświątecznym chaosem oraz walcząc ze zmęczeniem własnym oraz uczniów przygotowałam dla nich w tym roku Christmas Carol Bingo. Celem lekcji jest ćwiczenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz rozpoznawania kluczowych struktur gramatycznych. Doskonałe ćwiczenie przed egzaminem, biorąc pod uwagę pojawienie się na nim zadań otwartych, wymagających zapisywania informacji pojawiających się w nagraniach.

Christmas Carol Bingo

Uczniowie tworzą w zeszytach (lub otrzymują gotową) planszę do bingo. W zależności od potrzeb, czy poziomu klasy można narysować pustą planszę i uzupełnić ją sugestiami uczniów. W ramach rozgrzewki, uczniowie mogą również opisywać w jakich okolicznościach używa się danej struktury, podać swoje przykłady zdań, itd.

Znalezione obrazy dla zapytania lyricstraining

Gdy plansza jest gotowa, odpalamy lyricstraining.com i zaczynamy zabawę! Uczniowie w parach lub indywidualnie podchodzili u mnie na lekcji do komputera i przy wsparciu klasy uzupełniali tekst wybranych piosenek. Pozostałe osoby wyszukiwały jednocześnie w tekstach i zapisywały na planszy bingo przykłady zdań zawierające daną strukturę gramatyczną. W zależności od grupy uczniowie sami wybierali kolejne utwory lub korzystali z moich sugestii. Mogli również samodzielnie zdecydować o ilości brakujących słów w tekście oraz czy zadanie będzie miało formę dobierania (choice mode), czy wpisywania brakujących wyrazów (write mode).

Znalezione obrazy dla zapytania lyricstraining

Uczniowie podchodzili do zadania z dużym entuzjazmem. Z perspektywy nauczyciela również oceniam przebieg zajęć bardzo pozytywnie. Tym bardziej, że na każdym etapie istnieje możliwość szybkiej modyfikacji przebiegu lekcji, wyboru piosenek i dostosowania zadania do potrzeb, czy poziomu grupy. Świetna zabawa, polecam!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s